30.7.2014Liga lidských práv pomáhá občanům při postupu proti nezákonnému jednání policie

Jednou z oblastí, kde Liga lidksých práv pomáhá, je oblast zneužití moci policie. Lidé mají možnost obrátit se na naši neziskovou organizaci, pokud se stanou obětí policejního násilí, policejní šikany nebo nesprávného postupu policie.

V současné době Liga například pomohla paní K.B. se sepsáním odvolání v trestní věci, při niž na ni byla uvalena obžaloba. Paní K.B. se však stala obětí policejního násilí a policejní zlovůle při samotném postupu policistů vůči její osobě a následná obžaloba na ni byla účelově podána. Hranice policejní šikany mnohdy neznají mezí. Bylo s ní komunikováno od prvopočátku, jako by byla vinná z trestného činu. Bez náležité policejní výzvy a poučení byla surovým způsobem spoutána a odvezena na policejní stanici, kde na ni byl vyvíjen neúměrný tlak k tomu, ať se k trestnému činu dozná. V důsledku celého policejní postupu navíc paní K.B. vznikla škoda na majetku. Policie je v postoji k tomuto případu velmi uzavřená a odmítá nést odpovědnost.

Máte podobné zkušenosti s jednáním policistů a nevíte jak postupovat? Kontaktujte Ligu lidskyých práv o pomoc. Je Váš případ či stížnost již uzavřen a je zeřejmé, že nebyl řádně prošetřen, či se vyskytla v průběho jeho řešení zjevná pochybení? Můžete se podělit s Vašimi negativními zkušenostmi v Mapě (Ne)spravedlnosti, která se na našem webu připravuje a bude zpřístupněna v polovině února 2015. Sdělte své zkušenosti veřejnosti, označnačte příslušnou organizační složku a popiště, čeho se Váš případ týká. I Váš případ a zkušenost mohou pomoci ostatním!   

 

zpět na přehled aktualit